Presbiyopi

 

Supracor-Yakın Gözlüğü Lazeri

 

Supracor (yakın görme tedavisi) Nedir?

Supracor, Teknolas Excimer Laser 217 P ile uygulanabilen yeni bir korneal tekniktir. Supracor’da gözün dış yüzeyine excimer laser uygulanarak kornea yeniden şekillendirilir ve yakın görüşte yaşanan sorunlar düzeltilir. Presbiyopi’nin tedavisinde, supracor diğer yakın gozlugu için uygulanan işlemlere oranla daha güvenilir bir yöntemdir. Yakın görüş sorununun supracor ile tedavi edilmesi sayesinde gazete, restoran mönüsü, bilgisayar ya da cep telefonundaki yazılar gözlüksüz rahatlıkla okunabilir. 

 

 

 

Nasıl uygulanıyor?

Supracor, bir önceki teknik olan ' İntracor' deneyimlerinden yola çıkılarak geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Lazerin goz yuzeyinde oluşturduğu özel tarama yöntemi  sayesinde her iki göze birden uygulanır. Hipermetrop, emetrop  ve miyop gözlerin yanı sıra  laser uygulanmış durumlarda da uygulanabilir.

 

 

Diğer lasik tedavi yöntemlerinden nasıl farklılaşıyor?


Suprocor, uzak görüşü bozmadan hem uzak hem yakın görme sorunlarını tek seansta düzeltebilen bir yöntemdir. Diğer presbiyopi- lasik yöntemlerinde gözbebeği alanı içerisinde istenmeyen bir sapma oluşup uzak görüş bozulabilir ama Supracor’da  istenmeyen goruntu ve ışık saçılmaları oluşturulmadan sonuca varılır ve yakın görme sorunu tedavi edilir.

 

 

Kimler Supracor ile tedavi edilebiliyor?


Supracor için bazı uygunluk kriterleri vardır. Bunlar muayene ve ölçümlerle tespit edildikten sonra tedavi uygulanır. Lasik yapılabilen her göze Supracor da uygulanabilir.  Kısıtlamalar ise yine lasik adaylarındaki gibi kuru göz, katarakt, ince kornea, glokom, keratokonus gibi göz hastalarını içerir.

 

Supracor tedavisiyle hangi oranlarda iyileşme sağlanıyor?

Supracor ile yakın tedavide başarı şansı yüzde 70 dir.